Krav Maga Militarna

W 1948 roku, narodziło się państwo Izrael,  Dawid Ben Gurion zdecydował się rozwiązać wszystkie organizacje oporu, które były przeciwne brytyjskiemu mandatowi i miejscowej ludności arabskiej, oraz ustanowienie nowej armii – Siły Obronne Izraela (IDF). Było rzeczą naturalną, że wojsko będzie  potrzebowało człowieka do nauki wychowania fizycznego a w szczególności  wojskowej walki wręcz. Tym człowiekiem został Imi Lichtenfeld.

Imi miał dostarczać rozwiązania na przeszkody i trudności, które żołnierz może napotkać na polu bitwy, takie jak wspinaczka linowa z ciężarem, ladowanie bezpiecznie po wysokim skoku, obalenie wrogiego wartownikai ,użycie karabinu jak broni białej a także walki w bliskim kontakcie. Krav Maga została pierwotnie opracowana dla wojska; dlatego musiała dostosować swoje potrzeby: nauczane każdego w krótkim okresie. Z tego powodu techniki i sposób uczenia się są integralną częścią systemu: nie mogą być rozdzielone. Żołnierz jest wojownikiem, czyli narzędziem do wykorzystania przez państwo do jego ochrony, aby chronić  życia jego mieszkańców oraz chronić interesy kraju.

Kolejny ekskluzywny program Krav Maga, prowadzony wyłącznie w Izraelu, jest Wojskowy instruktor oczywiście z nowym dodatkiem Warrior Quest. Ta 10-dniowa misja zabierze Cię w 470 km podróż do miejsc, w których Izrael walczył długo i ciężko o przetrwanie. Uczestnicy kursu  będą prowadzeni przez GIT Israel Cohen z zespołem GIT  i dyrektora IKMF i szef instruktorów IKMF Avi Moyal.

Podczas kursu odbędzie się unikalne szkolenie w odniesieniu do samoobrony: zyskasz wiele umiejętności taktycznych z różnych sektorów, takich jak Krav Maga Policyjna, Wojskowa i VIP; dowiesz się, jak korzystać z karabinu jako broni białej; jak walczyć w parach oraz w grupach; oraz jak poruszać się w terenie miejskim i otwartym. Program szkoleniowy ma na celu edukację żołnierza, który będzie reagował odpowiednio w najbardziej stresujących warunkach, używając przy tym najodpowiedniejszych technik i taktyk na odpowiednim do sytuacji poziomie agresji