Cywilny kurs instruktorski

Cywil Kurs instruktora jest jednym z najbardziej popularnych programów, które IKMF oferuje.
IKMF wykształcił setki instruktorów działających w większości krajów europejskich
oraz między innymi: Izraelu, USA, Australii, Chinach i wielu innych.

Informacje ogólne

Kurs składa  z trzech części zwanych CIC1, CIC2 i CIC3. (Dwie części w niektórych krajach) łączny czas trwania kursu to 24 dni lub 180 godzin. Cywilny Instruktor będzie kształcić się w większości technik Krav Maga, różnych technikach walki, zasad Krav Maga i praktyce metod nauczania, metod szkoleniowych, zarządzanie podstawowego, promocja i marketing miejsca szkolenia i więcej.

Podczas kursu uczestnicy będą zaopatrzeni w podręcznik instruktora ,zdjęcia i logo dla przyszłego wykorzystania, ocenianie i materiał nauczania, plany lekcji i więcej. Dyplom instruktora będą wydawane dla instruktora który pozytywnie zaliczył kurs i egzamin IKMF. Absolwenci kursu dołączą do IKMF i będą działać zgodnie z naszymi prostymi przepisami.

Podstawowe wymagania co do kandydata na instruktora:

  • Rekomendację z lokalnej organizacji Krav Maga w swoim mieście lub z policji / wojska lub  menedżer z firmy ochroniarskiej
  • Zatwierdzenie przez dyrektora IKMF na dany kraj do wzięcia udziału w kursie lub
  • Niekaralności według deklaracji
  • Ubezpieczenie zdrowotne
  • Rozmowa kwalifikacyjna
  • Oświadczenie o zdrowiu
  • Min 4-5 lat regularnego treningu Krav Maga(okres ten może być zmniejszony dla mistrzów Polski, Europy, Świata w innych sportach i systemach walki.

W CELU DALSZEGO ROZWOJU ,PODNOSZENIA WŁASNYCH UMIEJĘTNOŚĆI I KWALIFIKACJI KAŻDY INSTRUKTOR IKMF ZOBOWIĄZANY JEST DO UCZESTNICTWA W COMIESIĘCZNYCH SEMIANARIACH INSTRUKTORSKICH  ORAZ  UDZIAŁU W SEMIANRIACH PROWADZONYCH PRZEZ IZRAELSKICH EXPERTÓW KRAV MAGA.

INSTRUKOTROM  NIE BIORĄCYM  UDZIAŁU W OKREŚLONEJ LICZBIE SEMIANRIÓW ZOSTAJE NADANY STATUS INSTRUKTORA NIEAKTYWNNEGO.