Krav Maga Kids

Krav Maga dla dzieci na którą dalej będziemy mówić „Krav Maga Kid” jest opracowana przez IKMF w ramach rozwiązań samoobrony utworzonych w różnych sektorach cywilnych Krav Maga. Krav Maga Kids umożliwia dzieciom, w stosunkowo krótkim okresie czasu, nauczyć się technik samoobrony starannie dopasowanych, tak aby były dostosowane do ich umiejętności odpowiedniego wieku, cech fizycznych i psychicznych.

Poprzez szkolenia Krav Maga, dzieci uczą się jak rozpoznawać powszechne zagrożenia. Szkolenie ma również na celu poprawę ich samooceny, budować szacunek zaufanie i dyscyplinę. Metody IKMF  Krav Maga Kids, zwłaszcza w młodszej grupie wiekowej są najczęściej nauczane poprzez zabawy i gry Krav Maga.

Gry i zabawy pomagają dzieciom rozwijać koordynację; dowiedzieć się, jak należy kierować i wspierać asertywność. Przez te gry dzieci uczą się, jak uniknąć konfrontacji i jak się bronić by później móc uciec.

Krav Maga Kids otwarcie i ostrożnie wyjaśnia scenariusze ataku na dzieci które mogą wystąpić w codziennym życiu, pokazuje  różnice pomiędzy zastraszaniem przez kolegów lub przez nieznaną osobę, możliwości reakcji w każdej sytuacji oraz jaka reakcja jest adekwatna do danego zagrożenia

Dzieci, które trenują Krav Maga dowiedzą się wiele o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Krav Maga uczy ich by doceniać i być dumnym ze swoich osiągnięć podczas nauki nowych technik. Szanować inne dzieci oraz osoby dorosłe.

W czasie treningów Krav Maga  zdają sobie sprawę, że żaden cel nie jest niemożliwy. W tym procesie dostają również doskonały trening fizyczny! Mogą uderzyć worek treningowy, walczyć z innym studentem pod nadzorem instruktora i  dowiedzieć się, że najważniejsze jest rozpoznawanie zagrożeń, prewencja  a walka  to nie jest dobre rozwiązanie tylko konieczność.

Zagrożenia

Można je sklasyfikować w trzech kategoriach, którym dzieci muszą stawić czoła:

  • Zagrożenia naturalnego(np. atak psa)
  • Zagrażające życiu (atak dorosłego)
  • Radzenie sobie z walkami w szkołach lub bójki z rówieśnikami (dziecko Vs. dziecka)

Charakterystyka

Głównym powodem rozważania dzieci jako specjalnej grupy jest ich brak doświadczenia, ich mała budowa ciała, ich anatomii i ich psychika.

W 1990 roku, kiedy premier Icchak Rabin został poinformowany, że terroryści planowali dźgnąć dzieci w szkołach, powiedział szefom Ministerstwa Edukacji „Dajcie dzieciom patyki”. „Ale jeśli damy uczniom patyki, nauczyciele będą uciekać”, powiedzieli urzędnicy. „Może powinniśmy uczyć ich samoobrony”. Burmistrz Tel-Avivu następnie postanowił rozpocząć projekt nauczania dzieci, który stał się obecnie bardzo skutecznym sposobem zmniejszenia przemocy oraz edukacji dzieci aby stały się lepszymi ludźmi.

Osoby uprawnione do prowadzenia treningów

Krav Maga Kids

Zbigniew Kotowski
Zbigniew Kotowski
Piotr Kucharek
Piotr Kucharek
Lena Bielach
Lena Bielach
Łukasz Sołtys
Łukasz Sołtys
Marta Łukasiewicz
Magdalena Borowska
Magdalena Borowska
Marcin Leśniak
Marcin Leśniak
Piotr Nowicki
Piotr Nowicki