Krav Maga została pierwotnie opracowana dla sektora wojskowego.

To jest powód, dla którego standardowy trening Krav Maga określany jest mianem „cywilnej”.

Cywilna Krav Maga jest praktycznie podzielone na trzy podsektory ” Krav Maga dla dorosłych (lub po prostu „cywilna”), Krav Maga dla kobiet  i dziecięca (Kids) Krav Maga. Trening Krav Maga z IKMF dla cywilów jest dostępny na wielu poziomach na całym świecie.

Można się jej uczyć jako hobby raz lub dwa razy w tygodniu i nadal, rezultat jest niezwykle skuteczny. Wynika to z faktu, że najbardziej widoczną zaletą szkolenia Krav Maga jest to jak szybko i łatwo uzyskuje się wiedzę do skutecznej samoobrony.  Krav Maga została zbudowana i oparta na naturalnych reakcjach i odruchach, jest dostępna dla każdego i zapewnia najlepszą możliwą zdolność samoobrony.

Najczęściej to, co zaczyna się jak „dorywcze” szkolenie Krav Maga w godzinach popołudniowych staje się prawdziwą pasją dla studenta i IKMF oferuje wiele dodatkowych cywilnych struktur szkoleniowych.

Podobnie jak w przypadku systemu pasów powszechnych w sztukach walki IKMF również posiada system klasyfikacji. Jest on podzielony na trzy główne grupy: Poziomy Praktykujący (lub po prostu levels „P”), poziom zaawansowany (levels ‚G’) i ekspertów (poziomy ‚E’). Osoby, które trenują Krav Maga mogą awansować w rankingu przez system testowania IKMF tak wysoko jak chcą proporcjonalnie do tego ile czasu w szkolenie Krav Maga zainwestowali.

Poziomami G są zazwyczaj doświadczeni studenci i instruktorzy   Krav Maga .  Experci Krav Maga są nieliczni, ponieważ są to bardzo profesjonalni instruktorzy, którzy poświęcili swoje życie i karierę na trening Krav Maga i bycie instruktorem. Globalni Instruktorzy IKMF (GIT) są wysokiej rangi ekspertami i bardzo docenianymi instruktorami.

Cywilna Krav Maga jest skompilowana z 5 poziomów P i 5 poziomów G. Każdy element programu nauczania opiera się na rzeczywistych scenariuszach opisujących rzeczywiste atak. Każdy poziom P lub G to różne rozwiązania samoobrony i kontrataki, które wynikają z tych scenariuszy.

Poprzez szkolenia Krav Maga, student ćwiczy te scenariusze według odpowiedniego programu do danego stopnia. W IKMF kładzie bardzo duży nacisk na aktualizację programu nauczania tak często jak jest potrzeba, także zawsze jest on nowoczesny i skuteczny.

Ponadto IKMF oferuje dodatkowe specjalistyczne seminaria  dla studentów Krav Maga, które skupiają się na konkretnych technikach obronnych, zagrożeń itd.

Teraz, gdy wiesz nieco więcej o IKMF i cywilnej Krav Maga zapraszamy do przyłączenia się do wiecznie rosnącej rodziny i treningów Krav Maga.